Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Victorian Turf Cricket Association - Russell Pollock Shield Division 5
Round SF - Sat 9 Mar 2019 (1:00PM), Sun 10 Mar 2019 (1:00PM)
Gellibranddef byAberfeldie Park
Venue: Digman Reserve (Oval #3)Match ID: 2891348
Umpires: Umpire1: Naimish Bhagat  
Scorers:  Not specified
Keating, Michael
Keating, Nicholas (c)
Smart, Fraser D
Macdonald, Brayden
MacDonald, Jacob
Beer, Riley
Fine, Jeremy
Coleman, Mitchell (+)
Doyle, Callum
singh, parambir
Humberstone, Tom
 
Coach: Keating, Michael
 
Didham, Patrick
Blizzard, Alexander
Worley, Jeffrey
White, Adam (c)
Nunn, Ashley
Yaddehige, Isuru
Townsend-Booth, Leon
Cullia, Leo (+)
Schroth, Matt
McDowell, Samuel
Brown, Bryan
 
Scorer: Norrish, Geoff
Victorian Turf Cricket Association - Gary Murray Shield Division 5 Seconds
Round SF - Sat 9 Mar 2019 (1:00PM), Sun 10 Mar 2019 (1:00PM)
Aberfeldie ParkdefGellibrand
Umpires: Umpire1: Neil Howard  
Scorers:  Not specified
Riggio, Anthony
Vadnjal, Nathan S
Betts, Adrian L
Italiano, Leo (c)
Lewis, David
McInnes, Kel
Patton, Ron
Redmond, Shane (+)
Brincat, Samuel
Mack, Ben
Macauley, Brett N
 
Thomasson, Ross (c)
Rundle, Jorden L (+)
Bolton, Ryan
Bolton, Trent
Oakes, Jacob T
Heriot, James A
Jackson, Cameron
Donnelly, Sean
Kennedy, Jordan
Calanchini, James
Boyanton, Nick
Victorian Turf Cricket Association - Vic Beddome Shield C2
Round 13 - Sat 23 Feb 2019 (1:00PM), Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
Gellibranddef byKeilor
Venue: Digman Reserve (Oval #2)Match ID: 2906842
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Humberstone, Tom
Richardson, Scott
Stroud, John
Bulbeck, Oliver
Rogers, Ben R
Chiavaroli, Luca T
Keating, Christopher (c)
Zammit, Zachery
Comeadow, Luke
Oraniuk, Bipin
Stewart, Richard
 
Day-Biskup, Matthew
Gaskett, Matthew
Panaia, Noah
Stavris, Lucas G
Graham, Mason
Rajudin, Akhmal (+)
Pace, Joshua
Panaia, Albert (c)
Mather, Craig
Marazita, Jacob
McSwain, Jarrod
Williamstown and District Cricket Association - One Day (16 Round)
Round 15 - Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
Gellibranddef byDeer Park
Venue: Digman Reserve (Oval #1)Match ID: 3008941
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Topp, Jack M (+)
Raiskums, Angus
McIntyre, Julian
McIntyre, Jim
Presley, David (c) (+)
Oakes, Darren
Raiskums, Robert
De, Susanto
Brinksma, Luke
Dunn, Iain
Velkumar, Arul
 
Riddell, Barry (+)
Beljac, Milenko
Setterfield, Grant
Woodhouse, Matthew
Talevski, Kole
Balshaw, Scott (c)
Jones, Shane
Lloyd, Andrew
Baker, Dylan
Knight, Deon
Luke, Andrew
Western Region Junior Cricket Association - Under 17 1/2 A
Round 10 - Sat 23 Feb 2019 (8:00AM), Sat 2 Mar 2019 (8:00AM)
Aberfeldie Parkdef byGellibrand
Umpires: Umpire1: Jeremy Anthony  
Scorers:  Not specified
Fulton - Grigg, Archie
Maiorano, Daniel (+)
Townsend-Booth, Liam M
Bateman, Zac
Ross, Angus J
Ward, Christien
Noonan, Gus
Chiaramonte, Joshua G
Didham, Patrick (c)
Warburton, Isaak
Griffin, Max
O'Brien, Finn
 
Coach: Townsend-Booth, Leon
 
Donnelly, Sean
Driscoll, Oscar J
Oakes, Jacob T
Heriot, James A (c)
Saltau, Oliver
Topp, Jack M (+)
Jackson, Cameron
Stewart, Jordan F
Kennedy, Jordan
Chiavaroli, Luca T
Zammit, Zachery
 
Coach: Saltau, Paul
Western Region Junior Cricket Association - Under 17 1/2 B
Round 11 - Sat 2 Mar 2019 (8:00AM)
Gellibranddef byWerribee
Venue: J.T. Gray Reserve (North East Oval)Match ID: 3033040
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Fletcher, Jordan
Luscombe, Hayden P
White, Harrison (c) (+)
Premarathne, Ryan C
Harrison, Lane
Toutireddy, Vikranth
Wood, Brent (+)
Sayer, Joshua
Nathi, Sainandan
Berkhout, Connor
Thomson, Callum D
Cairns, Joshua P
 
Coach: Harrison, Tony
Team Manager: Luscombe, Steve
Scorer: Orlinski, Paul
Western Region Junior Cricket Association - Under 13 B Friday South
Round SF - Fri 8 Mar 2019 (5:15PM)
WyndhamvaledefGellibrand
Umpires: Umpire1: Lauren McGrath  Umpire2: Brendan McGrath  
Scorers:  Not specified
Thorpe, Joshua
Hammer, Hayden
Banik, Aditya
Bhavsar, Pal
Tuariki, David
Lidhar, Harman
Tapovardhan, Sadineedi
Khatri, Kavya
Prashanth, Abhinandan
Almond, Braydon
 
Coach: Patel, Bhaveshkumar
 
Lavelle, Brendan
barlow, noah (+)
Muir, Dash
Nolan, Fergus
Lamont, Darcy T
Salaheddine, Noah (c)
Elliot, Ben (+)
De, Rio
stowe, Elijah
De, Leo
Melbourne-Morrow, Billy
Moore, Angus (sub)
Gibney, Ged (sub)
 
Coach: Smart, Lee
Western Region Junior Cricket Association - Under 11 B South CUBS
Round 14 - Fri 1 Mar 2019 (5:15PM)
GellibrandvWilliamstown Ducrow
Venue: Digman Reserve (Oval #4)Match ID: 3100776
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Young, Benjamin
Chapple, Noah
Coleman, Tadhg
Poupard, Ryder
Sharma, Anmol
Roach, Harley
Bateman, Oscar
 
Coach: Chapple, Evan
Western Region Junior Cricket Association - Under 11 Sunday CUBS
Round 14 - Sun 3 Mar 2019 (9:00AM)
GellibranddefPoint Cook Maroon
Venue: Digman Reserve (Oval #4)Match ID: 3100125
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sanders, Mark J
connor, joseph
Gladigau, Nathan
Sargant, Henry
Cameron, Alexander
Langmore, Hamish
Langmore, Lachie
Bruders, Kasper
 
Coach: Clack, Anthony
 
Kumar, Tanish
Deo, Aashay
Pradeep, Advay
Jagtap, Vihaan
BHATNAGAR, ARYAN
Karanch, Nehan
dasari, akhil chowdary
Kiran, Sorya
Sathish, Sashwath
 
Coach: Karanch, Tanveer
Western Region Junior Cricket Association - Molly Strano Under 13 - Girls League
Round GF - Mon 11 Mar 2019 (5:00PM)
Sanctuary LakesdefGellibrand White
Venue: J.T. Gray Reserve (North East Oval)Match ID: 3088257
Umpires: Umpire1: Paul Colbert  Umpire2: Alexis Isaacs  
Scorers:  Not specified
Crowe, Illeana
Kapoor, Pearl (c)
Britnell, Kayla (+)
Larkin, Bethany
Knell, Hannah
Pretorius, Carmien (+)
Coldwell, Lisa
Treherne, Evie
Baxter, Isabella
 
Coach: Britnell, Wade
Scorer: Treherne, Grant
 
Harris, Freya (c)
Ginnane, Hannah
Styles, Ava (+)
Ginnane, Kylah
Harris, Mia
Adams, Georgia
Zeuschner, Jessie (+)
 
Coach: Smart, Lee
Western Region Junior Cricket Association - Under 13 A Friday
Round 1 - Fri 12 Oct 2018 (5:15PM)
Point CookvGellibrand
Venue: ?Match ID: 3034224
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mutreja, Aryan
Sampath, Sanjeet
Dhanasekar, Sabari Dharshan
Peacock, Nicholas
Meiers, Lucas
stephenson, hugo
Stephenson, Hamish (+)
Barot, Aditya J (+)
Gamanayake, Kenodh
Pataridis, Evan E
 
Coach: Meiers, Andrew
 
Team not available