Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Western Region Junior Cricket Association - Under 17 1/2 B Sth
Round 2 - Sat 14 Oct 2017 (8:30AM), Sat 21 Oct 2017 (8:30AM)
GellibrandvAltona
Venue: J T Gray North East [55 F 8]Match ID: 2731453
Umpires:  Not specified
Donnelly, Sean (c)
Kennedy, Jordan
Caiger, Ryan
Stewart, Jordan F
Limperis, John
Haldun, Ned (+)
McIntyre, Daniil
Fine, Archie
Raiskums, Angus
Comeadow, Luke
Lancia, Nick
 
Coach: Keating, Mark J
 
Prassinos, Michael W
Ianna, Cadel
Ianna, Riley
Parkinson, Lachlan
Allen, Jack
Langham, Patrick
Mutch, Joel R
Sinclair, Aidan
De Villiers, Trent
McLaren, Lachlan
Couceiro, Darcy J
Ahmad, Hazaifa
Patel, Vraj
 
Coach: Mitchell, Mark
Western Region Junior Cricket Association - Under 15 B Sat
Round 2 - Sat 14 Oct 2017 (8:30PM), Sat 21 Oct 2017 (8:30PM)
Point Cookdef byGellibrand
Venue: Wootten Rd # 2Match ID: 2731705
Umpires:  Not specified
Gebbie, Isaiah
Sampath, Sabareesh
Micevski, Adam
Kalubowila, Benedict
Voger, Ryan J
Longmuir, Brodie (c) (+)
Sykes, Noah L
Singh, Aditya
Dadigela, Saketh
chetty, jasveer
Hart, Isaac
Ramchander, Vishay
 
Coach: Micevski, Jacob
 
Driscoll, Oscar J
Oakes, Jacob T
Bulbeck, Frederick (+)
Dunn, William J
Linden, Oscar A
Heriot, James A
Collison, Daniel
Presley, Dan
Oraniuk, Bipin
Chiavaroli, Luca T
Topp, Jack M
Fine, Adele
 
Coach: Bolton, Ryan
Victorian Turf Cricket Association - West A1
Round 3 - Sat 21 Oct 2017 (1:00PM), Sat 28 Oct 2017 (1:00PM)
GellibrandvMelton South Royals CC
Venue: Digman Reserve No. 3Match ID: 2636166
Umpires: Umpire1: Shantnu Sharma  
Fine, Ashley
Keating, Michael
Keating, Nicholas (c)
Smart, Fraser D
Macdonald, Brayden
MacDonald, Jacob
Boyd, Jordan
Coleman, Mitchell
Calanchini, James
Sharma, Gaurav (+)
Beer, Riley
 
Kozole, Matthew
Waites, Nathan
Szabo, Steven
Ivory, Blake
Button, Tom (+)
Bennett, Graeme
Pirro, Dean
Hetherington, Paul (c)
Teeken, Kayne
Robertson, James
Woodyard, Mitchell
Western Region Junior Cricket Association - Molly Strano Under 13 - Girls League South
Round 2 - Mon 23 Oct 2017 (5:30PM)
GellibrandvSanctuary Lakes
Venue: Digman Res # 4 [56 B 3]Match ID: 2800208
Umpires: Umpire1: Jordan Ryan  
Team not available
 
Team not available
Team not available
Victorian Turf Cricket Association - West A2
Round 3 - Sat 21 Oct 2017 (1:00PM), Sat 28 Oct 2017 (1:00PM)
Melton South Royals CCvGellibrand
Venue: St. Paul's College OvalMatch ID: 2646905
Umpires:  Not specified
Kozole, Mark
Kilfoy, Daniel
Parker, Gordon (c)
Camenzuli, Chris
Jenkinson, Nathan (+)
Davies, Paul
Lowe, Stuart
Truswell, Michael
Liistro, Darryl
Bartlett, James
Hunt, Nathan
 
Humberstone, Tom
Thomasson, Ross (c)
Fine, Jeremy
Doyle, Callum
Caiger, Ryan
Donnelly, Sean
Keating, Christopher
Keating, Steve J
Singh, Manjeet
Allen, Christopher D
Cavarra, Michael
Victorian Turf Cricket Association - North \ West C2
Round 3 - Sat 21 Oct 2017 (1:00PM), Sat 28 Oct 2017 (1:00PM)
Point CookvGellibrand
Venue: Saltwater Reserve Oval 2Match ID: 2724820
Umpires:  Not specified
Luedi, Stephen (+)
Micevski, Jacob
Malhotra, Jashan
Hillard, Ben (c)
Pipkorn, Heathcote
Malhotra, Gaurav
Brown, Connor
Grant, Paul
Turna, Japjeet s
Morris, Chris
Farrier, Adrian
 
Team not available
Western Region Junior Cricket Association - Under 11 A Friday South
Round 2 - Fri 20 Oct 2017 (5:15PM)
BellbridgevGellibrand
Venue: Cambridge Reserve # 2 [Mel 202 C11]Match ID: 2769008
Umpires: Umpire1: Lachlan Caithness  
Team not available
 
McCann, Joshua (c)
stowe, Elijah
barlow, noah
Paterson, Tex
De, Reo
De, Leo (+)
Rayson-Hill, Charlie
Elliot, Ben
 
Coach: Keating, Nicholas
Western Region Junior Cricket Association - Under 11 B South CUBS
Round 1 - Fri 20 Oct 2017 (5:15PM)
Altona PurplevGellibrand
Venue: Grant Res # 5 Dog Track [54 G 10]Match ID: 2808213
Umpires:  Not specified
Bugeja, Joel
Yomelos, Billy
Johnson, Arthur
Turcinovich, Darcy
Saccoccio, David
Bugeja, Callum
Page, Matthew
 
Coach: Bugeja, Adam
 
Team not available

Facebook