Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Russell Pollock Shield Division 5 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Gellibrand
137 T Humberstone 27* J MacDonald 27  B Brown 5/29 I Yaddehige 2/20 S McDowell 2/48
def by Aberfeldie Park
3/140 A White 66* A Nunn 33*  R Beer 2/26
Digman Reserve (Oval #3) 
Vic Beddome Shield C2 13 23 Feb 19
2 Mar 19
Gellibrand
134 C Keating 65  M Gaskett 4/10 J Marazita 2/18 M Day-Biskup 2/24
def by Keilor
264 A Panaia 86 J McSwain 71 N Panaia 31  
Digman Reserve (Oval #2) 
Gary Murray Shield Division 5 Seconds SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Aberfeldie Park
228 NS Vadnjal 95 D Lewis 32 K McInnes 29 AL Betts 27  C Jackson 4/26 N Boyanton 3/19 J Kennedy 2/35
def Gellibrand
128 R Thomasson 41 JL Rundle 28*  S Brincat 3/13 BN Macauley 3/39 L Italiano 2/26
Aberfeldie Park (Oval #2 - East Turf) 
One Day (16 Round) 15 2 Mar 19 Gellibrand
8/149(cc) J McIntyre 35* S De 33*  M Beljac 4/33 K Talevski 2/20
def by Deer Park
1/153 S Balshaw 50* B Riddell 36* D Baker 31*  
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 17 1/2 A 10 23 Feb 19
2 Mar 19
Aberfeldie Park
8/179(cc) P Didham 49 M Griffin 28  LT Chiavaroli 2/18 JF Stewart 2/26
def by Gellibrand
186 JA Heriot 68* OJ Driscoll 56  C Ward 3/32 I Warburton 2/3 M Griffin 2/20
Aberfeldie Park (Oval #1 - West Turf) 
Under 17 1/2 B 11 2 Mar 19 Gellibrand
def by Werribee
J.T. Gray Reserve (North East Oval) 
Under 13 A Friday 1 12 Oct 18 Point Cook
v Gellibrand
 
Under 13 B Friday South SF 8 Mar 19 Wyndhamvale
6/133(cc) S Tapovardhan 33* K Khatri 32*  DT Lamont 4/10
def Gellibrand
8/93  D Tuariki 2/8
Wyndhamvale South Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 11 Sunday CUBS 14 3 Mar 19 Gellibrand
8/144(cc) j connor 26*  A BHATNAGAR 2/9 A Deo 2/14
def Point Cook Maroon
9/138(cc)  L Langmore 2/6 N Gladigau 2/11
Digman Reserve (Oval #4) 
Under 11 B South CUBS 14 1 Mar 19 Gellibrand
v Williamstown Ducrow
Digman Reserve (Oval #4) 
Under 13 A Friday 1 12 Oct 18 Footscray ANA Cricket Club
5/100(cc)  
def Gellibrand
2/74  
Angliss Reserve (Middle - Synthetic)