Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd XI SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Gellibrand
200 C Jackson 55 J Fine 32 J Calanchini 28 B Macdonald 25  J Eccles 4/52 A Siketa 2/28 S Tyrrell 2/29 J James 2/39
def by Footscray ANA
201 S Tyrrell 94  B Long 6/56 A Johns 2/26 B Macdonald 2/52
Digman Reserve (Oval #3) 
1st XI SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Moonee Valley
4/121 D Comande 50* S Vithana 43  
def Gellibrand
120 R Beer 32* J Clements 27  S Vithana 4/47 J Newman 3/16 S Kumara 3/20
Ormond Park (Oval #1 West) 
3rd XI 18 29 Feb 20 Seddon
47  J Stroud 3/8 T Flynn 3/8
def by Gellibrand
85  C Stow 4/15 L Davies 2/2 D Wilkinson 2/10 R Bala 2/21
Hanmer Reserve (Greelish Oval) 
T20 Round Robin - TAYLOR 3 3 Dec 19 Wyndhamvale
57  J MacDonald 4/7
def by Gellibrand
7/119(cc) J Fine 37* R Beer 32*  
Wyndhamvale South Reserve (Oval 1 - Turf) 
Women's Social T20 Division 2 6 24 Nov 19 Gellibrand
5/159(cc) S Birch 26  S Simon 3/22 A Thambi 2/12
def by Keilor Park
0/202(cc) S Simon 29* K Wilson 25*  
Digman Reserve (Oval #1) 
4th XI 14 29 Feb 20 Gellibrand
7/322(cc) D Oakes 52* S De 51* A Clack 50* S Read 39 D Vincent 34 J McIntyre 27  R Roach 3/36 A Brizzi 2/17
def Grand United Blue
9/280 A Brizzi 55* M Gauci 49 S O'Neill 34  S De 2/29 R Raiskums 2/36 A Raiskums 2/48
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 13 A Friday 5 8 Nov 19 Gellibrand
drew Williamstown Colts N
Digman Reserve (Oval #1) 
Women's Social T20 Division 3 SF 1 Mar 20 Gellibrand
4/167(cc) D Bassett 47* K T 29* J Kirkham 26*  L Harris 2/25
def by West Coburg
4/169 L Harris 56*  
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 17 1/2 A 10 22 Feb 20
29 Feb 20
Aberfeldie Park
4/152 P Didham 64* K Purba 34  JF Stewart 2/9
def Gellibrand
9/150(cc)  B Wilson 2/9 LM Townsend-Booth 2/13 M Farooq 2/23
Fairbairn Park (Oval #2) 
Under 11 Sunday CUBS 14 1 Mar 20 Gellibrand Red
10/132(cc)  L Langmore 3/10 F Fisher 2/4 J Stevanovski 2/9 N Gladigau 2/13
def by Gellibrand White
11/190(cc) H Sargant 25*  A Brown 2/8 J King 2/21 MJ Sanders 2/26 M Vandernet 2/31
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 13 B Sat South 17 29 Feb 20 Gellibrand
116 DT Lamont 34* C Woltsche 25  R Evuri 4/16 M Clark 2/7
def Point Cook
89  DT Lamont 2/24
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 13 B Friday North 6 15 Nov 19 Gellibrand
7/156 DT Lamont 35*  R Lieberman 2/13 P Hall 2/24
def Druids
5/141 P Hall 26*  
Digman Reserve (Oval #1) 
Under 13 B Friday South 17 28 Feb 20 Spotswood
59  E Stowe 2/4 J McCann 2/5
def by Gellibrand
4/192(cc) B Lavelle 51* D Muir 50*  
Edwards Reserve 
Under 11 A Friday South GF 13 Mar 20 Williamstown Major
6/111(cc)  
def by Gellibrand
11/150(cc)  M Collyer 2/6 L Huntington 2/6 J Vartuli 2/9
J.T. Gray Reserve (North East Oval) 
Under 16 Girls Wednesday GF 4 Mar 20 SLakes/Congs
7/123(cc) A Kaur 41 E Maisey 30 K Britnell 29*  F Harris 4/5 (inc hat-trick)
def Gellibrand
7/80  K Britnell 3/9
J.T. Gray Reserve (North East Oval) 
T20 Round Robin - Qtr Final 4 3 28 Jan 20 Gellibrand
9/130(cc) C Doyle 35 JT Oakes 29  L Kilby 4/5 LJ Dowling 2/14
def by Doutta Stars
8/138(cc) W Jones 37 L Ingram 34  B Toyne 2/40
Digman Reserve (Oval #3) 
Molly Strano Under 13 - Girls League SF 2 Mar 20 Werribee
8/154  G Adams 2/17 F Harris 2/22
def Gellibrand White
9/117  L Field 3/7 I Aery 3/11 A Mahajan 2/5
Tom Roberts Reserve 

Facebook